top of page

TEMEL SÜRÜŞ EĞİTİMİ

Bu eğitim yeni ehliyet almış, ehliyeti olan fakat trafiğe çıkmamış / çok az çıkabilmiş, motosikletini değiştirmiş / motosiklet kullanımına ara vermiş ya da motosiklet hakimiyetini geliştirmek isteyen motosiklet sürücüleri için planlanmıştır. Hem hakimiyet hem şehir içi sürüşün doğru teknik ve doğru eğitimle geliştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Eğitimde öğretilen teknikler uluslararası standartlardadır. Bu teknikleri kişinin kendi kendine keşfetmesi mümkün değildir. Sürücülerin motosiklet hayatlarına eğitim ile başlamaları sürecin daha güvenli ve keyifli hale gelmesini sağlamaktadır. Eğitime katılabilmek için kıyafetlerin eksiksiz olması gerekmektedir. 

  • Motosiklet montu

  • Motosiklet pantolonu

  • Motosiklet kaskı

  • Motosiklet eldiveni

  • Motosiklet çizmesi ya da botu 

Eğitime katılımcılar kendi motosikleti ile katılmaktadır. Katılımcıya uygun olan bir tarihte eğitim planlaması yapılmaktadır. Eğitmen arkadaşımız öğrencinin bulunduğu yere gidip önce motosiklet hakimiyetini arttıracak tekniklerini çalıştırıp sonrasında şehir içi sürüş çalışması yaptırmaktadır.  

Eğitim birebir kişiye özeldir. Eğitim 9:30 - 16:30 saatleri arasında uygulanmaktadır. 

Şehir içi sürüşte öğrenci ve eğitmen iletişim halindedir. Kaskta intercom varsa tanıtılır yoksa eğitmen yanında getirmektedir. Bu sayede sürüş anında iyileştirilmesi gerekenler anında düzeltilip, sürücünün risk yaşamadan sürüşü güvenli bir şekilde yapması sağlanmaktadır. Sürüşte her an gelişim için değerlendirilmektedir.

bottom of page